top of page

Blik op arbeidsmigratie in verkiezingstijd

Aan het woord Volker van Vuurde van Vuurin Personeelsdiensten:


ree

"De verkiezingen staan voor de deur. De komende tijd zullen de politieke leiders hun standpunten weer verdedigen in debatten, talkshows en interviews. Net als twee jaar geleden zal arbeidsmigratie in elke discussie een onderwerp zijn. Bijzonder hierbij vind ik dat geen enkele partij durft te zeggen dat arbeidsmigratie een succes is. Want in veruit de meeste gevallen is dat zo.


Mensen uit het buitenland werken in Nederland en met het geld dat ze hier verdienen, kunnen ze een beter leven leiden. De bedrijven waar deze mensen werkenĀ kunnen hierdoor functioneren, en samen brengen de mensen en de bedrijven miljarden in de Nederlandse staatskas. Iedereen blij, zou je zeggen. Toch wordt arbeidsmigratie vaak als een probleem gezien.


Daar zijn echter slechts twee redenen voor:

Ā 

  1. Malafide uitzendbureaus en malafide inleners worden onvoldoende aangepakt

  2. Er is woningtekort in Nederland

Ā 


"Als de overheid erin slaagt deze twee zaken aan te pakken of op te lossen dat zul je zien dat successtory die arbeidsmigratie vandaag al is alleen maar groter wordt."

Bijna alle politieke partijen vinden dat arbeidsmigratie moet worden teruggedrongen. De argumenten daarbij zijn dat er misstanden zijn en dat arbeidsmigranten te veel druk op de maatschappij leggen. Maar dat is het paard achter de wagen spannen. Het is niet de schuld van de arbeidsmigranten of de bonafide werkgevers dat malafide partijen en misstanden niet worden aangepakt. En het is ook niet de schuld van de arbeidsmigranten of de bonafide bedrijven datĀ er een woningtekort is in Nederland.


Het woningtekort is een landelijk probleem voor alle doelgroepen. Stikstofregels, trage vergunningstrajecten, personeelstekorten en besluiteloosheid zijn de redenen dat de doelstellingen voor het bouwen van woningen en wooncomplexen al jaren niet worden gehaald.


Als de overheid erin slaagt deze twee zaken aan te pakken of op te lossen, zul je zien dat de successtory die arbeidsmigratie vandaag al is, alleen maar groter wordt. DƔƔr zou het debat de komende weken over moeten gaan. Ik ben benieuwd of een van de politieke leiders het lef heeft de waarheid te vertellen over arbeidsmigratie. Maar meeveren met de (negatieve) publieke opinie en zo proberen stemmen te winnen, zal waarschijnlijk weer voorrang krijgen boven de werkelijkheid…"

Ā 
Ā 
Ā 

Opmerkingen


bottom of page